Celem szkolenia jest poszerzenie wiedzy uczestników o znaczeniu sztuki i plastyki dla rozwoju społecznego, emocjonalnego i manualnego małego dziecka. Pokazanie, jak przez aktywne zabawy kształtem i barwą można skomunikować się z dzieckiem i uzyskać informacje o jego potrzebach i kondycji
Szkolenie zakłada dwa moduły: wykładowy i warsztatowy.
ROZWÓJ. WYCHOWANIE PRZEZ SZTUKĘ – moduł wykładowy
Wykład pozwala zrozumieć, jak duże znaczenie na rozwój małego dziecka mają doświadczenia ze świata zmysłów. Działania plastyczne w naturalny sposób angażują równocześnie wiele aktywności. Obok rozwoju manualnego, pobudzają zmysły, emocje, wyobraźnię, kreatywność, wytrwałość, mowę. Uaktywniają najmocniej zmysł m.in. dotyku, wzroku, słuchu. Dzięki wyselekcjonowanym obrazom i metodom, uwrażliwiają na piękno i harmonię. Pokazują, jak ważna jest również estetyka otoczenia, w którym dziecko przebywa.
KREATYWNY OPIEKUN – moduł warsztatowy
Opiekunowie powinni pielęgnować w sobie umiejętność zabawy i improwizacji. Jednocześnie panować nad emocjami i być odpornym na stres. Moduł warsztatowy pozwoli rozwinąć umiejętności miękkie i kreatywność, potrzebne do praktycznego wykorzystania ćwiczeń artystycznych.
Uczestnicy otrzymują materiały zawierające informacje o znaczeniu kontaktu małego dziecka z kreatywną plastyką oraz bank pomysłów na zajęcia artystyczne z najmłodszymi.
Odbiorcy szkolenia:
- opiekunowie w żłobku lub w klubie dziecięcym, dzienni opiekunowie
Czas trwania szkolenia:
- 10 godzin dydaktycznych
Cena szkolenia:
Cena szkolenia uzależniona od liczby uczestników, miejsca szkolenia i dostępności trenerów
Ważne informacje:
Zobacz zasady udziału w szkoleniach Instytutu Komeńskiego
Dodatkowe informacje
Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres biuro@instytutkomenskiego.pl